Uus-Peetri Kodu kvartali valmimise käigus on mitmete koduostjate otsustuse üheks kaalukeeleks olnud koolide, lasteaedade ning sportimisvõimalsute lähedus. Uus-Peetri elanikele on haridusasutused ning sportimisvõimalused mugavalt käe-jala juures.

Uus-Peetri kvartalist vaid paariminutilise jalutuskäigu kaugusel on üle-eestiliselt tuntust kogunud elamusspordi keskus Spot of Tallinn. Keskus pakub treeningvõimalusi nii pere noorematele kui ka kogenumatele liikmetele muuhulgas oma akrobaatikasaali, Eesti professionaalseima BMX raja ning freestyle-suusarajaga. Keskuses treenivad teiste seas ka Eestis ning rahvusvaheliselt oma ala tippu kuuluvad freestyle suusatajad ja trikiratturid.

Kümneminutilise jalutuskäiguga jõuab Uus-Peetri Kodu elanik lähimasse haridusasutusse – Järveküla põhikooli. Kool paistab piirkonnas silma oma noortepärase lähenemisega – ei ole veel sedavõrd igapäevane, et koolil oleks oma sotsiaalmeedia leheküljed, nagu Järveküla põhikoolil. Kooli kompleks on jätkuvalt arenemas, loomaks terviklikku ja uudset õpikeskkonda. Kui käesoleval õppeaastal on koolis vanimaks klassiks 7. klass, siis pikemas perspektiivis mahub kooli toimetama põhikool täies mahus kolme paralleeliga. Kooli deviis “õppimine on eluviis” on parim kokkuvõte selle haridusasutuse toimetamistele ja suhtumisele.

Järveküla põhikooli vahetus naabruses asub Järveküla spordihoone. Spordikeskuses leiavad kõik pereliikmed endale sobiliku aktiviteedi. Kompleksis on ujula 25-meetriste radadega, lastebassein, jõusaal, pallimängusaalid, palliväljakud hoone ümbruses, aeroobikasaal. Spordihoones toimuvate treeningute nimistu on esinduslik ning võimaldab planeerida spordihoone külastust nõnda, et laste treeningute ajal oleks vanematel ka tegevust, või vastupidi.

Järveküla kool - ujula - Uus Peetri Kodust vaid 10 minuti kaugusel

Järveküla Spordihoone ujula. Foto: Järveküla Kooli koduleht

Koolieelikutega peredele on postiivseks sõnumiks, et Järvekülla kavandatud lasteaed liigub jõudsalt edasi. 180-kohaline lasteaed planeeritakse avada 2018. aasta lõpuks, kui kõik läheb plaanipäraselt. Uusimat infot lasteaia arengute osas leiab Rae vallavalitsuse kodulehelt.

“Peetris saab iga laps ise jala kooli,” on sõnanud mitmed Peetri kohalikud ja ka Peetrisse kolimise kasuks otsustanud pered. Järveküla koolile alternatiiviks on 20-minutilise jalutuskäigu kaugusel asuvad Peetri Lasteaed-Põhikool ja Aruheina Lasteaed. Peetris, ka Rae vallas üldisemalt on valikuvõimalusi koolieelikute ning kooliealiste laste hariduseks ning huvitegevusteks.

Uus-Peetri Kodus on veel pakkuda vabu peredele sobilikke kolme- kuni viietoalisi kortereid. Vabade korterite kohta on uusim info “Hinnad ja plaanid” menüüs. Lisainfot ja korterite külastust küsige julgelt myyk@uuspeetri.ee.