Rae vallas elades on koguaeg midagi teha. Kultuurikeskus, vald ning muidu aktiivsed inimesed hoiavad elanike vaba aja sisustatuna. Võimalik on osa saada aktuaalsetest kultuurisündmustest, tegeleda enesetäiendusega ning lihtsalt lahutada meelt- kodus, Rae vallas.

Kui vaadata tihedat sündmuste kalendrit, siis mida teeksid kui elaksid juba Peetris?

Selleks et teatrisse minna ei pea sõitma just pealinna. Pealinn on küll lähedal, kuid vajab pikemat etteplaneerimist ning teatripiletid peab ka suure nõudluse tõttu varakult ära ostma. Mis oleks parem kui teater tuleb ise Sinu juurde- Rae kultuurikeskuses toimub palju etendusi armastatud kodumaisete näitlejatega erinevatest teatritest. Ainuüksi veebruaris toimub kaks etendust- Vana Baskini teater „Kõik meestest“ ning Rakvere teatri etendus“Maalermeister“. Humoorikas „Kõik meestest“ on südamlik komöödia, lõbus ning ootamatuid üllatusi pakkuv näidend. Osades Janek Sarapson, Tarvo Krall ning Raivo Mets.
„Maalermeister“ tutvustab end kui romantiline komöödia ehk kuidas petta oma meest ja sellest puhtalt välja tulla. Osades Liisa Aibel, Ülle Lichtfeldt ja Tarvo Sõmer.

Viimasel ajal aktuaalseks saanud teema Eesti filmis on  „November“ , mis on Andrus Kivirähki bestsellerist „Rehepapp“ ainest saanud. Kinodes on see alates 3.02 ning juba 4.02 on võimalik seda näha Rae Kultuurikeskuses, 6.02 Peetri Lasteaed-Põhikoolis ning 8.02 Järveküla koolis. Kõiki tähtsamaid ja aktuaalsemaid kultuurisündmusi jagatakse ka Rae valla elanikega. Nooremaid oodatakse filmiõhtule, kus vaadatakse filmi „Zootropolis“. Filmi kõrvale pakutakse morssi ja popcorni. Üritus on elanikele tasuta.

Populaarne Memme-Taadi klubi teatas, et nemad võtavad jalad selga ning lähevad uudistama õlletegu. Külastus on nii populaarne, et kohad on juba täis. Loodetavasti on plaanis uus külastus ning kavas on paljud teisedki huvitavad väljasõidud üheskoos. Kes Sakku õlletegu uudistama minna ei saa, see võib hoopiski peoriided välja otsida ning minna uhkele Royal Galale- tantsuõhtu elava muusikaga. Üllatusi täis õhtul loob meeleolu Voldemar Kuslap.

Peredele on eriti oluline perespordisari Jüriloppet, mis korraldab suusamaratoni Jüri terviseradadel, kuhu on oodatud kõik lastega pered sõltumata sportlikust ettevalmistusest. Kõige pisemad võivad emmedega neljapäeviti käima hakata Peetri Beebiklubis, kus on koos vahva tantsida, laulda, meisterdada või tegeleda muude arendavate tegevustega. Värsked emmed saavad omavahel muljetada ning muresid, rõõme jagada.

Rae valla suurtele spordisõpradele on eriti tähtsad Rae valla mängud:
Rae valla mängud on tore kogukondlik võistlussari, mis soovib koondada valla sportlikuma osa rahvastikust. Põhieesmärk on teha koos sporti, proovida igal aastal uusi ja põnevaid alasid, kohti ning omavahel ka meeskondlikult mõõtu võtta. Et tuua spordi juurde ka need, kes seda igapäevaselt muidu ei teeks on alade valik mõttemängudest tõsise spordini ning lisaks absoluutparemusjärjestusele on eraldi ka ettevõtete ja külade kategooriad. Veeburaris mängitakse sulgpalli, märtsis juba pokkerit, järgneval kuul mälumängu, seejärel on kavas vibulaskmine, teatejooks, orienteerumine, BMX kross jms.

Küünlakuu tähtsaim sündmus on Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine ning loomulikult ka vastlapäev.

Etteruttavalt võib mainida ka tulekul olevad suvised suursündmused nagu Peetri jooks 2017, Rae valla lahtised meistrivõistlused rannavolles, meistrivõistlused golfis, keeglis ning krossijooksus. Tänu suurepärastele sportimisvõimalustele on põnevamad spordisündmused juba välja kuulutatud. Rae valla sündmustekalender täieneb iga kuu ning kui elaksid juba Peetris, oleksid ehk mõnelegi juba end kirja pannud.

Rae valla sündmuste kalender 2017